Baza wiedzy

transport a spedycja

Zlecenie transportowe a spedycyjne

Czym charakteryzuje się zlecenie transportowe i spedycyjne? Przeczytaj artykuł i poznaj różnice w odpowiedzialności za uszkodzony towar.

26.10.2021

Amortyzacja samochodu ciężarowego

Amortyzacja samochodu ciężarowego

Zastanawiasz się, jak prawidłowo powinna przebiec amortyzacja samochodu ciężarowego w Twojej firmie? Przeczytaj, jak to zrobić krok po kroku.

26.10.2021

Certyfikat kompetencji zawodowych

Certyfikat kompetencji zawodowych – czym jest?

Chcąc prowadzić działalność gospodarczą w zakresie krajowego lub międzynarodowego transportu rzeczy, lub osób, koniecznie musisz zadbać o szereg formalności. Jedną z nich, mającą kluczowe znaczenie, jest certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników drogowych. Dokument ten potwierdza, że osoba go posiadająca ma niezbędną wiedzę do wykonywania działalności transportowej. Na jego podstawie wydawana jest licencja na prowadzenie przedsiębiorstwa transportowego – dlatego jego posiadanie jest takie ważne.

20.09.2021

Karta paliwowa

Karta paliwowa – dlaczego warto ją mieć?

Prowadzenie działalności gospodarczej związanej z transportem niezaprzeczalnie wiąże się z ponoszeniem wydatków na paliwo. Dotychczas najczęściej stosowanym rozwiązaniem było zbieranie faktur, pilnowanie gotówki lub karty płatniczej przeznaczonej do płacenia za tankowanie. Obecne rozwiązania na rynku pozwalają jednak właścicielom firm transportowych spać spokojniej. Należy do nich karta paliwowa, która znacznie uprościła cały proces tankowania pojazdów.

20.09.2021