Baza wiedzy

WIS a WIT

WIS a WIT – porównanie

Jeśli masz problemy z ustaleniem stawki VAT lub nie jesteś pewny, czy ta, którą stosujesz obecnie, spotka się z aprobatą urzędu skarbowego, powinieneś wystąpić o wydanie urzędowej informacji, która zapewni Ci „podatkową ochronę”. Każdy podatnik ma bowiem możliwość uzyskania Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) lub Wiążącej Informacji Taryfowej (WIT).

07.09.2021

brexit a cło

Brexit a cło – co się zmieniło?

TWielka Brytania opuściła Unię Europejską 1 lutego 2020 roku. Dnia 1 stycznia 2021 roku zakończył się okres przejściowy, w którym Wielka Brytania nadal była traktowana jak państwo członkowskie. W związku z tym wydarzeniem pojawiło się wiele wątpliwości. Przede wszystkim dotyczyły tego, jakie zmiany wywoła ono m.in. w kwestiach dotyczących przewozu towarów między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

02.08.2021

Nowelizacja prawa celnego 2021

Nowelizacja prawa celnego 2021

Wraz z początkiem czerwca wchodzą w życie zmienione przepisy ustawy Prawo celne. W związku z tym, że nasze artykuły piszemy w szczególności z myślą o przedsiębiorcach – w dzisiejszym wpisie znajdziesz najważniejsze regulacje, jakie wprowadziła nowelizacja prawa celnego 2021. Co nowego przygotował dla nas ustawodawca? Na co położono szczególny nacisk? Co zmieni się w praktyce dla importerów i nie tylko? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

30.06.2021