Pomoc w Sprzedaży/Wynajmie

Samodzielna sprzedaż czy nieruchomości, takiej jak mieszkanie czy działka, może okazać się trudnym i czasochłonnym zadaniem. Konieczna jest doskonała znajomość aktualnie obowiązujących przepisów prawnych w zakresie zbywania nieruchomości, a także wiedza dotycząca zasad opodatkowania. Nie można ominąć także obowiązku sporządzenia odpowiednich umów i poinformowania o sprzedaży odpowiednich urzędów. Podobne obowiązki czekają nas w przypadku chęci wynajmowania nieruchomości.

Osobną grupę nieruchomości stanowią nieruchomości komercyjne. Ich sprzedaż lub wynajem objęty jest osobnymi przepisami prawnymi i podatkowymi, które sprzedający znów zobowiązany jest perfekcyjnie znać. Jeśli nie zna, może skorzystać z pomocy takich firm, jak nasza.

W procedurach sprzedaży lub wynajmu nieruchomości bardzo łatwo o popełnienie błędu. Ten może pociągać za sobą niemiłe konsekwencje, np. zmianę wysokości należnego podatku od nieruchomości. Aby nie ponosić tego ryzyka, a także oszczędzić sobie czasu i trudu, warto skorzystać z pomocy. Nasi specjaliści przygotują w Twoim imieniu wszelkie niezbędne dokumenty oraz będą reprezentować Cię, jako sprzedającego, przed wszystkimi urzędami.

Transakcje sprzedaży nieruchomości mogą przysparzać trudności również samym nabywcom. Mowa o przypadkach, gdy nowym właścicielem staje się obcokrajowiec niebędący obywatelem Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Islandii albo Lichtenstein. Potrzebuje on bowiem specjalnego zezwolenia na zakup nieruchomości w Polsce. Z przyjemnością pomożemy w uzyskaniu takiego zezwolenia, reprezentując nabywcę przed Ministerstwem Spraw Wewnętrznych.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zarządzaniu nieruchomością, zapraszamy do kontaktu.

Informacje zwrotne