Baza wiedzy

startup-594090_1920

Nasza tarcza antykryzysowa dla firm

Ogólnoświatowa epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała załamanie w wielu sektorach gospodarki. Wprowadzone przed rząd ograniczenia objęły również wiele przedsiębiorstw, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Całkowite odgórne zamknięcie niektórych sektorów, a także ogólna obawa ludzi przed swobodnym wyjściem z domu doprowadziły do znacznego zmniejszenia obrotów w wielu firmach. W odpowiedzi na działania rządzących oraz sytuację polskich przedsiębiorców, EXLIBRA zdecydowała się na wprowadzenie własnej tarczy antykryzysowej, która pomoże Państwu w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

13.05.2020

EXLIBRA

Jak zmienić biuro rachunkowe

Jak zmienić biuro rachunkowe?

Obsługa księgowa prowadzona przez biuro rachunkowe to usługa, z której korzysta wielu przedsiębiorców. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy jesteśmy zmuszeni do zmiany biura rachunkowego, z którym współpracujemy. Nieprawidłowości w rozliczeniach, utrudniona komunikacja z pracownikami biura czy jego zamknięcie mogą wymusić na nas przeniesienie księgowości do innej firmy. Jak najprościej zmienić biuro rachunkowe i o czym warto pamiętać?

06.05.2020

exlibra-spolkacywilna

Spółka cywilna – co to jest?

Spółka cywilna – co to jest?

Spółka cywilna jest rodzajem działalności osób fizycznych oraz prawnych, opartym na umowie lub statucie. Celem założenia spółki jest zwykłe prowadzenie działalności gospodarczej. Szczegółowe regulacje w tym zakresie określa kodeks cywilny odpowiednio w art. 860 – 875.

01.02.2020

exlibra-spolki

Spółka partnerska – cechy i korzyści

Chcesz dowiedzieć się, jakie są korzyści z prowadzenia spółki partnerskiej? A może zastanawia Cię, jak ją założyć? Sprawdź teraz!

Co to jest spółka partnerska?

Prowadzenie firmy w pojedynkę jest niezwykle trudne i wymaga ogromnego zaangażowania. W wielu przypadkach łatwiej jest nam współpracować z kimś i razem budować renomę firmy oraz zdobywać nowych klientów. Jeśli jesteś przedstawicielem wolnego zawodu i chcesz otworzyć działalność, rozważ założenie spółki partnerskiej.

01.02.2020