Baza wiedzy

EXLIBRA. EORI - co to takiego?

EORI – co to takiego?

EORI (ang. Economic Operators’ Registration and Identification), czyli Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych to specjalny system, który ma na celu ułatwienie działalności administracji celnej w Unii Europejskiej. Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność uczestniczącą w czynnościach celnych musi uzyskać numer celny EORI. Numer ten jest unikalny, niepowtarzalny i służy do identyfikacji osób posiadających ten numer w kontaktach z organami celnymi na terytorium całej Unii Europejskiej.

18.03.2019

adult-3327336_1920

Odpowiedzialność majątkowa w spółce z o.o.

Osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej, mają do wyboru kilka możliwości. Wśród nich priorytetowe miejsca należą do spółki jednoosobowej i spółki z o.o. Spółki cywilne, komandytowe, czy partnerskie odchodzą na dalszy plan. Dlaczego? Jest kilka powodów!

11.03.2019

EXLIBRA. Leasing

Leasing 2019

Po 1 stycznia 2019 weszły w życie zmiany, wynikające z nowelizacji ustawy o podatku dochodowym, dotyczące także leasingu na samochody osobowe. Dotkną one najmocniej przedsiębiorców, którzy użytkują auta firmowe nie tylko do celów działalności, ale też prywatnych.

28.02.2019

EXLIBRA. Motywowanie pracowników

Motywowanie pracowników

Menedżerowie podejmując się wyzwań, nie zastanawiają się w pierwszej kolejności, w którą stronę skierować autobus, najważniejsze jest zabranie do autobusu odpowiednich ludzi, z którymi chce się współpracować. Jednak pojawia się pytanie – co rozumiemy pod pojęciem odpowiedni ludzie?

22.02.2019

women-1209678_1920

Biuro rachunkowe – wady i zalety

Przy rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej podstawowym problemem dla przedsiębiorców staje się prowadzenie księgowości. Przedsiębiorcy najczęściej zlecają wykonywanie księgowości biurom rachunkowe. Jeśli rozpoczynasz działalność i zastanawiasz się czy podjąć się prowadzenia samodzielnie księgowości czy zlecić ją wyspecjalizowanym w tej dziedzinie biurom rachunkowym ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

19.02.2019