Baza wiedzy

Jednoosobowa spółka z o.o.

Jednoosobowa spółka z o.o.

Jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to taka spółka, której wszystkie udziały należą do jednego wspólnika. Istnieją dwa sposoby utworzenia jednoosobowej spółki, pierwotny oraz wtórny. Pierwotny sposób to taki, w którym spółka została zarejestrowana przez jedną osobę, wtórny natomiast, to taki, gdy wskutek podjętych czynności prawnych jedna osoba skupia w swoim ręku wszystkie udziały, pierwotnie podzielone między wspólników.

11.01.2019

american-3577500_1920

Odszkodowania za wypadek komunikacyjny

W Polsce codziennie w wypadkach ginie kilkanaście osób a ponad setka zostaje rannych. Wypadek, w odróżnieniu od kolizji, to zdarzenie, w którym ktoś został ranny lub zginął. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że będąc poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym mamy prawo do odszkodowania, nawet w przypadku gdy częściowo wina za zdarzenie należy do nas.

10.01.2019

EXLIBRA. Co jest korzystniejsze leasing czy kredyt na samochód?

Co jest korzystniejsze leasing czy kredyt na samochód?

Leasing jest dość młodą formą finansowania, pomimo tego zyskuje grono zwolenników bardzo szybko.  Branża leasingowa w I kwartale 2018 r. urosła prawie o 21%. Dlaczego jest tak popularny? Czy dla każdego jest korzystniejszy od kredytu?

30.12.2018

EXLIBRA. Rewolucja w dokumentacji pracowniczej.

Rewolucja w dokumentacji pracowniczej. Jakie zmiany przyniesie nam 2019 r.?

Polska jest jedynym krajem w którym obowiązkowe przechowywanie teczek pracowniczych wynosi 50 lat. Jest to duże utrudnienie zarówno pod względem logistycznym jak i kosztu przechowywania dokumentów. W wielu europejskich krajach okres przechowywania wynosi 10 lat, są również kraje takie jak Dania gdzie okres przechowywania wynosi 5 lat czy Holandia gdzie nie ma żadnego obowiązku archiwizowania teczek pracowniczych.

30.12.2018