EXLIBRA 31.10.2020

Wirtualna asystentka

Prowadzenie firmy to multum obowiązków. Jeśli czujesz, że toniesz w pracach biurowych lub ciężko Ci zapanować nad kalendarzem, cennym wsparciem może okazać się tzw. wirtualna asystentka. Zobacz dlaczego warto oddelegować jej część swoich zadań.

Wirtualna asystentka – korzyści

Wirtualna asystentka do doskonałe rozwiązanie dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw, których właściciele zamiast poświęcać czas na realizację zadań biurowych, woleliby skupić się na rozwijaniu firmy. Zdalna prawa ręka przyda się także wszystkim tym przedsiębiorcom, których ilość obowiązków zwyczajnie przerasta. Okazuje się bowiem, że duża część zadań wcale nie wymaga Twojego zaangażowania ani podejmowania ważnych decyzji, a zatem z powodzeniem może być wykonana przez wirtualną asystentkę. Dlaczego warto przemyśleć skorzystanie z jej usług?

  • oszczędności – wirtualna asystentka to doskonała alternatywa dla zatrudniania tradycyjnej sekretarki, zwłaszcza w dobie pandemii. Nie musisz zapewniać jej stanowiska pracy w biurze ani ponosić kosztów związanych z urlopami czy ubezpieczeniem. Podczas, gdy koszty wynagrodzenia sekretarki są stałe, mniejsza ilość zadań oddelegowanych wirtualnej asystentce to mniejszy wydatek. Pamiętaj także, że współpraca z wirtualną asystentką, jako współpraca B2B, może zostać wrzucona w koszty firmy;
  • korzystny wizerunek firmy – asystentka, która zapewnia profesjonalną obsługę Twoich klientów nawet w kilku językach, podnosi prestiż firmy. Co więcej, wirtualna pomoc, która dba o firmowe konta społecznościowe to gwarancja dobrego wizerunku i widoczności na arenie internetowej;
  • kontrola nad wszystkim – z wirtualną asystentką nie zapomnisz o żadnym ważnym terminie ani zadaniu do wykonania. Masz pewność, że wszystkie kwestie organizacyjne i logistyczne są pod kontrolą, a Ty możesz zająć się tylko tym, co kluczowe dla rozwoju Twojej firmy.

 

Nie chcesz trafić czasu na całą masę spraw małoistotnych dla firmy? Skorzystaj z pomocy polecanej wirtualnej asystentki Exlibra.