Projekt bez tytułu (34) 21.12.2022

Wirtualna asystentka — w czym może wyręczyć i komu pomaga?

Wirtualna asystentka — w czym może wyręczyć i komu pomaga?

Wirtualna asystentka to wyjątkowa pomoc, której najczęściej nie widać w biurze, a jednak zlecone jej prace są sprawnie i terminowo wykonane. Kto najczęściej korzysta z jej pomocy, na jakie wsparcie z jej strony można w ogóle liczyć i kto najchętniej z niego korzysta? Poznaj tajniki tej nowej specjalizacji i sprawdź, dlaczego warto z niej skorzystać. Być może również przy budowie Twojego biznesu może pomóc ta wyjątkowa profesja. Sprawdź to!

Wykorzystaj potencjał takiej specjalizacji! Poznaj wirtualną asystentkę. Sprawdź, w czym może ona Cię wyręczyć i komu najczęściej pomaga.

Kim jest wirtualna asystentka?

Wirtualna asystentka to specjalizacja, której głównym zadaniem jest usprawnienie prac biurowych w danej firmie. Do jej największych zalet zalicza się brak konieczności podpisywania umowy o pracę, bowiem większość specjalistów pracujących w tym sektorze prowadzi własną działalność gospodarczą i współpracuje z różnymi firmami. Co więcej, fizycznie takiego pracownika nie ma w biurze. Możesz skorzystać z usług wirtualnej asystentki, która mieszka na drugim końcu kraju lub w zupełnie w innym kraju. Zlecenia najczęściej są wykonywane za pośrednictwem Internetu. Niektórzy klienci dodatkowo wymagają również rozmów telefonicznych np. z potencjalnymi klientami lub kontrahentami.

Wirtualna asystentka — zlecenia, w których może pomóc

Do najczęściej powierzanych zadań wirtualnej asystentce z pewnością warto wymienić:

● Obsługa poczty elektronicznej — odpisywanie na emaile oraz dbanie o długofalowy kontakt z potencjalnymi firmami, oraz współpracownikami.
● Obsługa kalendarza online — dodawanie wydarzeń i ich monitorowanie w firmie.
● Organizacja czasu pracy przedsiębiorcy — w tym przypadku wirtualna asystentka zajmuje się umawianiem spotkań z klientami lub kontrahentami z uwzględnieniem innych zajęć oraz czasu poświęconego bezpośrednio na pracę w biurze przez przedsiębiorcę.
● Regulowanie płatności — niektórzy przedsiębiorcy zlecają wirtualnej asystentce dokonywanie płatności za bieżące rachunki firmowe oraz faktury zakupowe.
● Prowadzenie mediów społecznościowych — znaczna część przedsiębiorców decyduje się na przekazanie wirtualnej asystentce również dostępu do konta na Instagramie lub Facebooku i Twitterze, by sukcesywnie prowadziła dialog z potencjalnymi klientami oraz regularnie publikowała posty z życia firmy lub nowinki branżowe.

Jakie zawody najczęściej korzystają z usług wirtualnej asystentki?

Zastanawiasz się, w jakich sektorach pracują firmy, które najchętniej wspomagają się współpracą z wirtualną asystentką? Wbrew pozorom nie są to tylko firmy, które pracują w trybie home office. Często są to małe firmy, które nie chcą wiązać się pracą stacjonarną w biurze i celowo wybierają sekretarkę, która świadczy usługi online. Mogą to być stolarze, mechanicy, budowlańcy, informatycy.

W dużej mierze z usług wirtualnej asystentki korzystają firmy, działające online. Ale swoim działaniem ta profesja wspiera również wolne zawody, które pomimo rzeczywistej współpracy z klientem chętnie korzystają z pomocy online. I tutaj warto wymienić biznesmenów, polityków, gwiazdy show-biznesu, małe agencje reklamowe oraz pisarze.

Podsumowanie: współpraca z wirtualną asystentką, czyli pozytywne zmiany w Twojej firmie!

Wykorzystaj potencjał zawodu, który w drugiej połowie XX wieku stał się coraz bardziej popularny. Rozwój małych i średnich firm jest tak duży, że przedsiębiorcy chętnie korzystają z „dodatkowych rąk do pracy”. Brak dodatkowych obciążeń w postaci składek ZUS za pracownika oraz niezależność prowadzonych działań to ogromny komfort w czasie współpracy. Elastyczność wirtualnych asystentek jest tak duża, że z łatwością można zakres ich prac dopasować do własnych potrzeb. Każda branża jest zgoła inna. Z tego powodu możliwość stworzenia indywidualnych zasad współpracy
to w tym przypadku ogromna zaleta. Do zalet wirtualnej asystentki warto również dodać, że często rozliczenie odbywa się na podstawie wykonanych zleceń lub ustalonego czasu pracy. Jednak nie obejmuje on pełnego wymiaru czasy pracy, więc jest tańszy niż klasyczne zatrudnienie. Niższy koszt współpracy z taką biurową pomocą sprawią, że zapotrzebowanie na tę profesję jest po prostu duże.

Jeśli wciąż nie masz pewności, czy wirtualna asystentka to pomocna dłoń, która ułatwi również Tobie organizację czasu pracy w firmie oraz nie obciąży w znaczny sposób Twojego budżetu, poznaj nasze możliwości. Napisz do nas, a my chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania z zakresu współpracy z wirtualną asystentką i rozwiejemy Twoje wątpliwości.