EXLIBRA-asystentka_P 17.08.2020

Wirtualna asystentka – prowadź firmę w Polsce z zagranicy

Prowadzenie firmy poza miejscem zamieszkania wiąże się z wieloma trudnościami, które mogą spotkać każdego przedsiębiorcę. Jeśli przebywasz na stałe za granicą, a Twoja działalność jest zarejestrowana w Polsce, możesz skorzystać z usług wirtualnej asystentki, która pomoże Ci w bieżącej obsłudze firmy. Sprawdź, jakie korzyści niesie to rozwiązanie.

Wirtualna asystentka – dla kogo?

Jeśli przebywasz za granicą i potrzebujesz pomocy w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce, doceń pomoc wirtualnej asystentki. Outsourcing usług biurowych pozwoli Ci:

– oszczędzić czas i pieniądze,

– zyskać prestiż, który docenią Twoi klienci.

Wirtualna asystentka zajmie się pracami biurowymi, księgowością, tłumaczeniami a także przejmie od Ciebie inne obowiązki. Zapłacisz jej za wykonaną pracę i nie będziesz musiał wiązać się z nią za pomocą umowy o pracę lub umowy zlecenia. Wymiar czasu, jaki Ci poświęci będzie zależeć od Twoich indywidualnych potrzeb w danej chwili.

Oszczędność czasu

Rozpoczęcie współpracy z firmą, która oferuje usługi wirtualnej asystentki, to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu. Wirtualna asystentka wykona dla Ciebie wszystko to, co etatowy pracownik biura, a nawet więcej.

Oprócz spraw firmowych możesz powierzyć jej przeróżne zadania prywatne. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że Twoja nieobecność w kraju spowoduje straty dla firmy lub będzie dla Ciebie w jakiś sposób niekorzystna. Współpraca z asystentką pozwoli Ci skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. Możesz przekazać jej  wykonanie wszystkich prac biurowych, na które nie masz czasu lub ochoty. Asystentka zapewni Ci kompleksową obsługę biura – od odbioru korespondencji poprzez załatwienie spraw księgowo-finansowych aż po reprezentację przed urzędami oraz na spotkaniach z klientami.

Oszczędność pieniędzy

Kolejną korzyścią wiążącą się z podjęciem współpracy z wirtualną asystentką jest oszczędność pieniędzy. Decydując się na delegację obowiązków firmie zewnętrznej, nie musisz przeprowadzać kosztownej rekrutacji ani zatrudniać nowego pracownika. Wirtualnej asystentce zawsze płacisz wyłącznie za wykonaną pracę. Prosty system rozliczenia godzinowego sprawia, że wynagrodzenie dla wirtualnej asystentki zawsze jest proporcjonalne do czasu, jaki Ci poświęciła. Dzięki temu, że współpracujesz z firmą, za usługi asystentki otrzymujesz fakturę, którą możesz wrzucić w koszty prowadzonej działalności. Dodatkowo asystentka może zapewnić Ci obsługę prawno-księgową, a także tłumaczenia dokumentów na popularne języki obce w bardzo atrakcyjnych stawkach. Wirtualna asystentka będzie reprezentować Cię w sprawach, które normalnie wymagałby Twojego przyjazdu z zagranicy.

Prestiż

Zatrudniając pracownika na odległość, nigdy nie możesz mieć pewności, jak będzie wykonywać swoją pracę. Kontrola jego działań z zagranicy może okazać się dużo trudniejsza niż w pierwotnych założeniach. Jeśli nie chcesz martwić się o jakość działań zatrudnionej osoby, idealnym rozwiązaniem będzie wirtualna asystentka. Dzięki doświadczeniu w pracy z różnymi klientami firma oferująca usługi wirtualnej asystentki jest w stanie dopasować zakres pomocy do Twoich potrzeb i oczekiwań. Usługi asystentki zawsze spełniają wysokie standardy, a obsługa i materiały przygotowane przez asystentkę są wykonane rzetelnie i na poziomie. Jest to szczególnie ważne podczas spotkań biznesowych z klientami. Profesjonale podejście do tematu, otwartość, a także miła aparycja to cechy, które z pewnością doceni każdy kontrahent.