EXLIBRA. Wymiana waluty- Bank czy kantor? Która oferta jest korzystniejsza? 28.03.2019

Wymiana waluty – bank czy kantor? Która oferta jest korzystniejsza?

Wymiana walut dla przedsiębiorców działającym na rynkach zagranicznych jest codziennością. Inni wymieniają waluty spłacając kredyt w walucie obcej, robiąc zakupy lub wybierając się na wakacje za granicę. Niezależnie od tego, z jakiego powodu wymienia się walutę, warto uczynić to po jak najkorzystniejszym kursie. Pamiętając, że na klienta czekają różnorodne możliwości, a bogata oferta ułatwia wybranie najlepszej metody. Klienci zastanawiający się nad wymianą waluty mają do wyboru następujące możliwości:

  • wymiana waluty w bankach:

Osoby ceniące tradycyjne sposoby wymiany waluty pozostaną wierne transakcji dokonywanej w kasie banku. Trzeba jednak liczyć się z mniej korzystnym kursem, jak również z faktem, że w wielu placówkach można wymienić tylko najpopularniejsze jednostki pieniężne. Za tego typu wyborem niewątpliwie przemawia jednak bezpieczeństwo dokonanej operacji. Wygoda związana z używaniem karty płatniczej jest dla wielu oczywista i bezdyskusyjna, ale decydując się na płatności tą metodą dokonywane za granicą, trzeba pamiętać o kosztach przewalutowania transakcji. Można ich oczywiście uniknąć, korzystając z karty płatniczej przypisanej do konta walutowego, oferowanego przez większość banków. Nadal jednak trzeba mieć na uwadze kursy walut poszczególnych banków. Mniej opłacalne okazują się też zakupy realizowane w banku w kraju docelowym czy wypłata w bankomacie.

 

  • wymiana waluty w kantorach stacjonarnych

Kantory stacjonarne oferują dużo korzystniejsze kursy niż banki. Różnica często może sięgać nawet kilkanaście groszy.  Klient korzystający ma pewność wymiany waluty na wybrany środek płatniczy i że pieniądze się po prostu nie rozpłyną. Kantor także łatwo znaleźć, jeżeli nawet nie znajduje się w okolicy to na pewno znajdzie się jeden w lokalnym centrum handlowym lub dworcu. W kantorze jest prosta a dzięki tablicy z kursami łatwo można sprawdzić poprawną kwotę wymienianych pieniędzy. Kantory mają spread na poziomie 4-5 %. Działają legalnie, posiadają specjalne zezwolenia i wpis do Rejestru Działalności Kantorowej. Dodatkowo przy wymianie dużych kwot. Można wynegocjować lepszy kurs. Nie trzeba wypełniać żadnych formalności.

Rekomendujemy – http://www.kantorolimp.pl